Drukuj
Kategoria: Poradnik
Odsłony: 1557

Jesteś doskonale zaznajomiony z xhtml, które nadal jest standardem. Na rynek wszedł html5, a wraz z nim duże zmiany w optymalizacji kodu programistycznego. Doświadczenie wieloletnie każdego informatyka, a z całą pewnością Twoje doświadczenie, podpowiada, że aby dobrze wykonać swoją pracę i uzyskać optymalne efekty, należy zapoznać się z działaniem programu. Zapoznanie się z działaniem danego programu, jego wersji, czy nowej szaty graficznej, szybko ułatwia cały proces wykorzystania programu w swojej pracy. Dlatego tak ważna jest samodzielna praca.


Html5 przyniósł wraz ze sobą nowe zmiany nie tylko w działaniu ale również językowe, w kodzie programistycznym. Programowanie stron internetowych zawsze wiązało się z nadmierną ilością znaków w kodzie, co sprawiało wrażenie długiego ciągu nie kończących się elementów. Dlatego html5 postanowił wprowadzić zmiany, tak aby mobilność stron stała się szybsza i łatwiejsza. Jedną z takich zmian jest wprowadzenie braku typów dla elementów SCRIPT i LINK.

To swoiste uproszczenie wygląda następująco:
<link rel="stylesheet" href="/styles. css"/>
<script src="http://ajax. googleapis. com/ajax/libs/jquery/1. 4/jquery. min. js">
</script>
Uproszczenie w html w wersji piątej jest jego atutem. O wiele łatwiej się pisze kod pozbawiony nadmiernej ilości znaków, jest on również bardziej przejrzysty do późniejszego odczytania. Weź html5 przed siebie i ćwicz. Pamiętaj samodzielna nauka to najlepsza droga do fachowości. Fachowiec zawsze ma lepsze oferty, a co za tym idzie i lepsze pieniądze. Zachęcam do wykorzystania tej wiedzy w praktyce.
Od teraz już wiesz co robić kiedy w html5 chcesz użyć elementów SCRIPT oraz LINK. Napisz kod kilka razy a z całą pewność utrwali się w Twojej głowie. Powodzenia!

Na stronie emdf.pl znajdziesz więcej informacji jak prawidłowo zastosować skrypty żeby strona była widoczna w google i innych wyszukiwarkach